Masz FB, Snapa, Twita, Insta? czas na LinkedIN!

images

Liczne zakładki do uzupełnienia, mniej użytkowników w porównaniu z Facebookiem i Twitterem, potrzeba dobrania bardziej formalnego języka i zdjęcia ? to niektóre z elementów portalu LinkedIn, które mogą zniechęcać przed prowadzeniem tam konta. Okazuje się jednak, że takie pozorne wady nikną w obliczu tego, ile korzyści może nam przynieść obecność w tym medium społecznościowym.

Praca z LinkedIn ? nowe szanse w rekrutacjach?

Liczne zakładki do uzupełnienia, mniej użytkowników w porównaniu z Facebookiem i Twitterem, potrzeba dobrania bardziej formalnego języka i zdjęcia ? to niektóre z elementów portalu LinkedIn, które mogą zniechęcać przed prowadzeniem tam konta. Okazuje się jednak, że takie pozorne wady nikną w obliczu tego, ile korzyści może nam przynieść obecność w tym medium społecznościowym.

 Dlaczego? Bo LinkedIN to nie medium typowo „rozrywkowe” nastawione na pokazywanie zdjęć „porannego posiłku” czy tekstów o urokach dnia powszedniego. Tu możesz w sposób profesjonalny zaprezentować się przyszłemu pracodawcy.

Układ graficzny i sposób komunikacji tego medium też jest nieco inny od już dobrze nam znanych np. facebookowych co może trochę zniechęcać tych mniej nastawionych na „treść” a nie tylko formę bywalców mediów społecznościowych. Tu po prostu swój profil trzeba wypełnić treścią i to treścią „zawodową”. Stąd np. liczne zakładki traktujące o naszym wykształceniu, doświadczeniu zawodowym czy działalności podczas studiów. Liczne zakładki do uzupełnienia odpowiednim stylem to tak naprawdę szansa, a nie wada. Dają one możliwość wyczerpującego zaprezentowania swojego profilu zawodowego. Motywują do zastanowienia się nad swoimi możliwościami, dokonaniami, celem zawodowym i pomagają przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Np. dla studentów i świeżych absolwentów szczególne znaczenie może mieć zakładka ?umiejętności?. W tradycyjnym CV zazwyczaj najbardziej zaakcentowane jest doświadczenie zawodowe, które w przypadku młodych osób może być jeszcze mało rozbudowane. Nie zmienia to jednak faktu, iż ich umiejętności, zdobyte na studiach, kursach, szkoleniach i w wolontariacie mogą już być całkiem spore ? tutaj można się nimi pochwalić i jeszcze uzyskać ich potwierdzenie od osób dodanych do sieci zawodowej.

images

Mniej użytkowników w porównaniu z Facebookiem i Twitterem to również tylko pozory. W rzeczywistości ich liczba w 2015 r. przekroczyła 400 mln. W dużej mierze są to specjaliści, którzy szukają nowych wyzwań. Jednakże równie ważną część użytkowników stanowią zawodowi rekruterzy, którzy przeszukują czeluści portalu w poszukiwaniu najbardziej odpowiednich pracowników do swoich firm, bądź dla firm-klientów. Okazuje się bowiem, że LinkedIn stwarza dla nich szereg nowych możliwości. Jakie możliwości stwarza LinkedIn w rekrutacjach, co nowego wprowadził w poszukiwaniu pracowników, dlaczego warto tak prowadzić rekrutację? ? mówi Grzegorz Probola, prezes agencji rekrutacyjnej Chili Traders.

Czy można zatem powiedzieć, że takie prowadzenie rekrutacji pokazuje, że rynek pracodawcy zmienia się w Polsce w rynek pracownika? Grzegorz Probola odpowiada, że Czy to, że w ten sposób poszukuje się pracowników pokazuje, że rynek pracodawcy zmienia się rzeczywiście w rynek pracownika?

Dla poszukujących zatrudnienia najistotniejszym pytaniem jest zapewne kwestia tego, na co profesjonaliści najbardziej zwracają uwagę prowadząc rekrutacje i odwiedzając kolejne i kolejne profile? Grzegorz Probola radzi: Co jest najważniejsze w rekrutacji, na co zwraca się uwagę na profilach, co jest szczególnie interesujące.

 Autor: Joanna Michalik, wsparcie merytoryczne: Grzegorz Probola, chilitraders.com

Ciekawe? Skomnetuj to teraz.

Najnowsze artykuły na tuStudencie

matura-2017-jezyk-polski-tematy-arkusze-co-bylo_article

Matura czyli powodzenia przyszli studenci!

000000  No to zaczął się zaczęło! 🙂 ci którzy są już po maturach czyli studenci myślą teraz o Juwenaliach, ale mimo wszystko wspieramy [...]
17903873_767617806746277_5240810833202239430_n

39. Juwenalia w Koszalinie

110000  Kiedyś Tydzień Kultury Studenckiej,a dziś na 2 tygodnie przed ich rozpoczęciem niewiele wiemy co się na nich wydarzy. To co wiemy przekazujemy,a [...]
17505892_414071938942090_449344176_n

FuckUp Nights Koszalin #4 czyli porażki uczą!

100000  Po Wielkanocy czeka nas czwarta edycja Fuck Up Nights Koszalin (25.04.) Spotkałam się z Mateuszem Sudołem i Krzysztofem Głowackim, by zapytać co [...]