Gazetka studencka

 

Redakcję Gazety tuStudent tworzą studenci Politechniki Koszalińskiej ze wszystkich wydziałów naszej Uczelni. Redakcję wspomagają także licealiści z koszalińskich szkół oraz absolwenci PK szczególnie w kwestiach graficznych i składu:)

Gazetka Studencka tuStudent powstała w maju 2007 roku przy Stowarzyszeniu Studentów i Absolwentów PK Millennium jednak jej protoplasta czyli poprzednik 🙂 o nazwie GazEdka Studencka powstała w listopadzie 1999 roku, tak więc śmiało można stwierdzić, iż niezależne dziennikarstwo studenckie w Koszalinie  istnieje już od wielu lat.

Pierwszymi Redaktorami Naczelnymi GazEdki byli: Paweł Zieliński oraz Artur Błaszczak, którzy wymyślili nazwę oraz podstawy działalności. Na początku miała to być gazetka wydawana 4 razy w roku jako typowo ogłoszeniowo – rozrywkowy projekt. Z czasem gazetka ewoluowała i powiększała swoją objętość o szereg artykułów na tematy, które szczególnie nurtowały brać studencką. Kolejną osobą, która szefowała redakcji GazEdki była Iwona Ostaszewska, a następnie Sylwia Sterczyńska. W 2001 roku GazEdka miała juz 16 stron fotmatu A4 oraz kolorowa okładkę. W 2002 roku Redaktorem Naczelnym została Alicja Górska, która przekształciła gazetkę w prawdziwie opiniotwórczy periodyk  opisujący studencką rzeczywistość w ekscytujący, podszyty ciętym ostrzem pióra sposób. GazEdka od tego czasu zaczeła pojawiać sie regularnie oraz w pełnym kolorze w ilości 3000 szt. Były to czasy, kiedy stos 500 szt. gazetki potrafił być „rozkolportowany” w 4 minuty a ludzie wyrywali ją sobie z rąk…

Razem z odejściem Alicji Górskiej do redakcji radia Plus, a poźniej radia Vox …102.6 Mhz… którego obecnie jest Redaktorem Naczelnym (jaka ładna kariera:) obowiązki szefowej redakcji przejęła Ewelina Ziólkowska. Jej praca doprowadziła do zmiany szaty graficznej GazEdki oraz zmiany nazwy na tuStudent. Pomysłodawcą nazwy, twórcą logo oraz projektodawcą równoległego portalu internetowego Gazety jest Krzysztof Głowacki.

Okładka Okładka
Okładka
Okładka
Okładka
Okładka
Okładka Okładka  
     


 

Zapisz