Koło Młodych Ekonomistów – studenckie organizacje na PK

rece_panthermedia_451463_cr-w780h585

 

Na początku bieżącego roku ilość kół naukowych Politechniki Koszalińskiej powiększyła się o kolejne ugrupowanie. Jesteśmy nim my ? Koło Młodych Ekonomistów, w skrócie KME. Nasze grono składa się ze studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i, póki co jest niewielkie, lecz żywimy ogromną nadzieję, że wraz z upływem czasu i kolejnymi inicjatywami, których zamierzamy się podjąć, znacznie się ono poszerzy. Dla każdego chętnego nasze drzwi są otwarte!

Mimo tego, że zaczęliśmy działalność niecałe kilka tygodni temu to mamy już sprecyzowaną wizję na przyszłość. Chcemy stać się marką, z którą współpraca będzie równać się owocnym efektom widocznym nie tylko dla branży ekonomicznej. Chcemy kojarzyć się z efektywnością, dynamicznością i energią, których każdy będzie chciał od nas zaczerpnąć. Dążymy do tego, by dołączenie do nas wiązało się z nowymi wyzwaniami i doświadczeniami, a także praktyczną wiedzą niezbędną do funkcjonowania w otaczającym nas świecie.

Pierwszą rzeczą, jaką wyznaczyliśmy sobie za cel, jest napisanie artykułu poruszającego kwestię koniunktury turystycznej w naszym regionie. Nie sposób bowiem nie zahaczyć o tę tematykę, kiedy żyję się wokół miejscowości nadmorskich w których turystyka odgrywa bardzo ważną rolę. W związku z tym planujemy też udział w sesji rady nowo powstałego miasta Mielna, w trakcie której poprowadzilibyśmy wykład na temat sytuacji turystycznej tej gminy. Być może nasz ? nas, młodych ekonomistów ? punkt widzenia zainteresowałby samorządowe władze i, kto wie, może będzie to dla nas perspektywa ciekawej współpracy.

Powstaliśmy jako koło, bo chcemy się kształcić, chcemy się realizować, doświadczać, dowiadywać i integrować. Chcemy ze studiów wyciągnąć to, co najlepsze, ile się da. Jesteśmy żądni działań i przeżyć, z których wyciągnięte wnioski ułatwią nam start w życiu. Dlatego też nie zamykamy się tylko i wyłącznie na nasze grono. Mamy w planach otworzenie się na tak szeroką skalę, na jaką starczy nam sił, chęci i czasu. Zamierzamy nawiązywać kontakty nie tylko z naszym wydziałem, ale i z innymi uczelniami, innymi kołami studenckimi, szkołami średnimi, przedsiębiorcami, instytucjami ? z każdym, kto wykaże się chęcią wysłuchania nas i podzielenia się z nami swoim doświadczeniem. Wspólnie chcielibyśmy poszerzyć ekonomiczną świadomość mieszkańców naszego regionu, zajmować się tym w taki sposób, by ułatwić rozumowanie w tej dziedzinie. Będziemy działać, udzielać się, inicjować, organizować, wykładać i dzielić się wszystkim, co tylko przyjdzie nam do głów. Ekonomia da się lubić i jesteśmy na to żywym przykładem, o którym jeszcze będzie głośno.

W kwestii współpracy jesteśmy otwarci na każdą propozycję ? jeśli więc czytasz to i myślisz o tym, jacy to jesteśmy energiczni, młodzi i zdolni ? nie mylisz się! Jesteśmy chętni do wszelkich wspólnych działań i mamy nadzieję ? ba, pewność! ? że każde z nich przyniesie świetne efekty dla obu stron. Zadbamy o to.

Uczestnictwo w KME to szansa dla wielu, którzy ? tak jak my ? chcą wiedzieć więcej, robić więcej i umieć więcej. Każdy student, który dołączy do naszego grona, ma szansę nie tylko na poszerzenie wiedzy, ale też i na doświadczenie rzeczy, których nie doświadczyłby, nie będąc w naszych szeregach. To okazja do poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach, ideach i planach na przyszłość, a także możliwość zaadaptowania się w nowym środowisku. Zapewniamy, że będzie to przede wszystkim warta zapamiętania przygoda łącząca przyjemne z pożytecznym.

Siedziba KME znajduje się w budynku Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Kwiatkowskiego 6e, natomiast skontaktować się z nami można także bezpośrednio przez facebooka. Adres naszego fanpage?a to: https://www.facebook.com/KMEKOSZALIN, zachęcamy do odwiedzania strony, którą prowadzimy na bieżąco. To właśnie tam będziemy udostępniać wszystko, w czym weźmiemy bezpośredni udział. Na wszelkie pytania czy kwestie związane z naszą działalnością i tym, jak do nas dołączyć, chętnie odpowiemy właśnie tam.

 Do ? mamy nadzieję ? szybkiego zobaczenia!

 

Ciekawe? Skomnetuj to teraz.

Najnowsze artykuły na tuStudencie

matura-2017-jezyk-polski-tematy-arkusze-co-bylo_article

Matura czyli powodzenia przyszli studenci!

000000  No to zaczął się zaczęło! 🙂 ci którzy są już po maturach czyli studenci myślą teraz o Juwenaliach, ale mimo wszystko wspieramy [...]
17903873_767617806746277_5240810833202239430_n

39. Juwenalia w Koszalinie

110000  Kiedyś Tydzień Kultury Studenckiej,a dziś na 2 tygodnie przed ich rozpoczęciem niewiele wiemy co się na nich wydarzy. To co wiemy przekazujemy,a [...]
17505892_414071938942090_449344176_n

FuckUp Nights Koszalin #4 czyli porażki uczą!

100000  Po Wielkanocy czeka nas czwarta edycja Fuck Up Nights Koszalin (25.04.) Spotkałam się z Mateuszem Sudołem i Krzysztofem Głowackim, by zapytać co [...]